موشن گرافیک سایت خبر فارسی

سایت خبر فارسی جزو 100 سایت اول ایران می‌باشد که در سال ۱۳۸۹ توسط افراد متخصص در زمینه فناوری و ارتباطات راه اندازی شد.

این سایت یک موتور جستجوگر هوشمند می‌باشد که روزانه به صورت خودکار هزاران خبر را از ده ها سایت خبری دریافت کرده ، دسته بندی می‌کند و خبرهای مرتبط با خواست کاربران را در اختیار آنان قرار می‌دهد.

خبر فارسی به هیچ عنوان تولید کننده هیچگونه خبری نمی‌باشد و اخبار مستقیماً و بدون هیچ تغییری در محتوای آن ها دریافت شده و بر روی سایت بارگزاری می‌شود. از ویژگی‌های اصلی و بارز این سایت عدم دخالت انسان در دریافت، دسته بندی، پردازش و بارگذاری اطلاعات است و تنها با به کارگیری الگوریتم های مختلف تمامی این عملیات انجام می‌گیرد.

سایت خبر فارسی به کاربران خود یاری می‌دهد تا از میان ده ها سایت خبری و هزاران خبر در زمینه های مختلف، اخبار مورد نظر خود را بیابند و در کمترین زمان بتوانند به خواست خود برسند، همچنین اگر کاربری نیاز داشت تا متن کامل و اصلی خبر را مشاهده کند، توسط سایت به سایت اصلی انتشار خبر هدایت می‌شود که باعث افزایش بازدیدکنندگان آن سایت ها نیز خواهد شد.

این موتور جستجو گر برای آن که برای دریافت خبر، یک سایت خبری را انتخاب کند و آن را پوشش دهد، چند گزینه شامل تعداد خبرهای تولیدی توسط سایت، تعداد خبرنگاران، تعداد بازدیدکنندگان، تعداد موضوعات، امکان فهرست نویسی جستجو از سایت و در نهایت تولید خبرهای تخصصی در زمینه ای خاص توسط سایت اصلی را در نظر گرفته و بر حسب این گزینه ها، آن سایت را برای منبع قرار دادن پذیرفته و یا رد می‌کند.

از دیگر امکانات سایت خبر فارسی عبارتند از :

۱. ارسال مهمترین اخبار در ۲۴ ساعت گذشته به صورت موضوعی بر روی ایمیل کاربران

۲. ارسال اخبار خاص و موضوعی که موضوع آن را خود کاربران مشخص میکنند به ایمیل آنها

۳. تفکیک اخبار بر اساس موقعیت جغرافیایی و بر اساس استان، شهر و…

۴. نمایش اخبار ویدئویی و تصویری

۵. نمایش اخبار آب و هوای شهر های بزرگ

امید است سایت خبر فارسی در آینده ای نزدیک بتواند با پوشش دهی بیشتر سایت های خبری، امکان شرکت کاربران برای جستجوی خبر و همچنین ایجاد تغییرات جزیی و کلی مفید، مورد رضایتمندی هرچه بیشتر کاربران عزیز گردد.

  • سفارش دهنده :پدیده ارتباط پرستو
  • سال تولید :1395
  • آدرس اینترنتی :www.khabarfarsi.com